wg Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie w sprawie zasad udzielania i organizacji pomocy psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach (Dz.U. 2013 poz. 532) oraz wg Obwieszczenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 31 sierpnia 2015 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli (Dz.U. 2015 poz. 1264)
Szanowni Państwo!
Studia podyplomowe realizowane przez Internet prowadzimy z powodzeniem od 2006 roku.
Z naszej ofert skorzystało już bardzo wiele osób. Zachęcamy do podjęcia sprawdzonej i efektywnej, a także bardzo wygodnej formy kształcenia.
Ponieważ studia w systemie e-learning są równoważne ze studiami realizowanymi w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym, absolwenci otrzymują takie same świadectwa.
Oczywistymi korzyściami e-learningu są: optymalizacja czasu i oszczędność środków finansowych. Ucząc się nie tracisz czasu i pieniędzy na częsty dojazd, ani nie musisz stawiać się na określoną godzinę w wyznaczonym miejscu. Do nauki zabierasz się wtedy, kiedy sam uznasz, że jest na to dobry moment i przerabiasz materiał we własnym tempie.
Cele studiów
Przekazanie wiedzy z zakresu pedagogiki i psychologii oraz dziedzin pokrewnych, jak również udoskonalenie umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych, które są niezbędne w pracy z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi w różnych placówkach oświatowo-wychowawczych, jak i w środowisku pozaszkolnym (praca z rodziną, grupą rówieśniczą, środowiskiem lokalnym).
Adresat studiów
Studia są skierowane do absolwentów uczelni wyższych, szczególnie o profilu pedagogicznym, do nauczycieli i wychowawców, pracowników ośrodków edukacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, a także do osób przygotowujących się do prowadzenia zajęć specjalistycznych np. na stanowisku nauczyciela-pedagoga.
Rekrutacja w kilku krokach:
- Jeśli jeszcze nie masz konta na naszej UczelniOnline.WSNS - załóż je i zapisz się
- Po założeniu konta, kliknij na link aktywacyjny, który zostanie wysłany na Twoją pocztę e-mail
- Przejdź na UczelniaOnline.WSNS do zakładki "Moje studia", a tam wybierz interesujacy Cię rodzaj rekrutacji, wypełnij brakujące dane dotyczące ukończonej szkoły i zapisz się na wybrany kierunek
- Dostarcz wymagane dokumenty do Biura Rekrutacji osobiście lub prześlj pocztą na adres: Wyższa Szkoła Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie, ul. Zamojska 47, 20-102 Lublin
Wymagane dokumenty
Do postępowania rekrutacyjnego dopuszczeni zostają kandydaci, którzy dostarczą:
- wydrukowany i podpisany formularz rekrutacyjny (podanie do Rektora) dostępny po zalogowaniu się na UczelniaOnline.WSNS lub tradycyjnie - do pobrania ze strony www Uczelni;
- odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych (licencjackich, inżynierskich, lekarskich, magisterskich);
- 1 zdjęcie legitymacyjne;
- dowodu uiszczenia opłaty wpisowego.
- wydrukowaną w dwóch egzemplarzach i podpisaną umowę - umowa dostępna po zalogowaniu się na UczelniaOnline.WSNS.
W przypadku uzyskania możliwości zrefundowania kosztów studiów przez różne instytucje samorządowe, gospodarcze i terytorialne lub resortowe i społeczne w danym regionie, należy przedłożyć stosowny dokument.
Termin składania dokumentów:
Dokumenty należy złożyć (można wysłać komplet dokumentów pocztą) w Dziekanacie Wyższej Szkoły Nauk Społecznych ul. Zamojska 47, 20-102 Lublin, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 tel. (81) 441 33 11 pokój 227, w soboty 8-14.
W WSNS obowiązują dwa terminy składania dokumentów rekrutacyjnych na studia podyplomowe w danym roku akademickim:
Pierwszy nabór letni od 15 maja do 15 października danego roku akademickiego.
Drugi nabór zimowy od 15 listopada do 28 lutego danego roku akademickiego.
- Psychologii ogólnej
- Psychologii klinicznej i rozwojowej
- Pedagogiki rodziny
- Pedagogiki specjalnej
- Poradnictwa psychopedagogicznego
- Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z elementami pracy specjalnej
- Psychoterapii
- Doradztwa zawodowego z elementami psychologii pracy
- Diagnozy i terapii psychopedagogicznej
- Metodyki pracy psychopedagoga
Program studiów obejmuje trzy semestry, 350 godzin zajęć (wykładów i ćwiczeń) oraz praktykę zawodową (120 godzin).
Metody kształcenia:
Słuchacze otrzymują podręczniki multimedialne na dysku CD-ROM. Każdy słuchacz podczas trwania studiów ma zagwarantowaną opiekę ze strony nauczyciela prowadzącego przedmiot. Dzięki wykorzystaniu istniejących w sieci Internet narzędzi - stron WWW, e-mail, itp. - opiekun prowadzący przedmiot stymuluje proces dydaktyczny.
Prowadzący przedmiot pomaga studentowi w przyswojeniu materiału udzielając wyjaśnień, sprawdza postępy w nauce. Jest również osobą odpowiedzialną za kreatywne ustosunkowanie studenta do przekazywanych w ramach przedmiotu treści merytorycznych. Zaliczenie każdego przedmiotu odbywa się na podstawie egzaminu. Egzamin składany jest na uczelni po zakończeniu półsemestru, w trakcie sobotniego, kilkugodzinnego zjazdu egzaminacyjnego.
Studia są realizowane także metodą tradycyjną, podczas sobotnich zjazdów słuchacze biorą udział w zajęciach warsztatowych, podczas których nabywają umiejętności praktycznych. Warunkiem zaliczenia ćwiczeń jest udział w warsztatach.
Warunki ukończenia:
- udział w zajęciach w formie elektronicznej
- uzyskanie pozytywnych ocen z egzaminu końcowego oraz z poszczególnych przedmiotów
- wniesienie wymaganej opłaty za studia
Absolwenci otrzymują
- Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych PSYCHOPEDAGOGIKA Wyższej Szkoły Nauk Społecznych z siedzibą w Lublinie - świadectwo nie różni się od świadectw studiów prowadzonych metodą tradycyjną
- Ocena na świadectwie to średnia ocen: z zaliczeń przedmiotów uzyskanych w toku studiów i z egzaminu końcowego.