fbpx

Studiuj z nami

Logowanie do modułu Student

Start

Aktualności

UCZELNIA

Oferta

Kandydat

Student

Nauka

Studia podyplomowe

Kursy

WSPÓŁPRACA

KONTAKT

BIP

EN

Erasmus

Aktualności ERASMUS

Zaproszenie na BIP na Węgry do Apor Vilmos Catholic College in Vác
Blended Intensive Programme (BIP) at Apor Vilmos Catholic College in Vác, Hungary. Educating Children to the Love of Nature

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do biura Erasmus lub +48 606 388 854 Ernest Nowak - liczba kandydatów jest ograniczona do 5, w przypadku większego zainteresowania kryteria rekrutacji zostaną uzgodnione wraz z uczelnią przyjmującą

Zaproszenie do Klaipedy, na Litwę do naszej uczelni partnerskiej na International Week i Konferencję na 2-5 dni, ze stypendium programu Erasmus.
Invitation to 18th International Week and Conference

Chętnych zapraszamy do zgłaszania się do biura Erasmus lub +48 606 388 854 Ernest Nowak

Klaipeda State University of Applied Sciences (KVK) is inviting academic and non-academic staff to the 18th International Week "Sustainability" on 24-28 April 2023.

On the same week, we also organize the International Scientific-Practical Conference “Sustainable Environmental Development: Innovative Technologies", which will take place on 27 April 2023.

Don‘t miss a chance to participate in the International Week during which you will have the opportunity to attend the International Conference, presentations, seminars, workshops, and discover the beauties of Klaipeda seaside!

Registration to International Week is open till 10 March 2023 here.

More information: https://www.kvk.lt/en/event/18th-international-week-sustainability/

We visited Lithuanian University of Health Sciences in Kaunas

Academic lectures of University of Social Sciences in Lublin (WSNS), Faculty of Health – Agata Stachura and Patrycja Gierszon, have visited on on 19th September 2022 Lithuanian University of Health Sciences in Kaunas , Lithuania and carried out teaching mobility with Lithuanian students.

LSMU is one of the best and is the largest institution of higher education in biomedical sciences in Lithuania with 100 years of academic experience and great potential for development. Medical teaching and research are primarily based on cooperation with the largest health care institution in the Baltic States – the Hospital of LSMU “Kauno klinikos”.

Students of Physiotherapy and Dental Techniques that are interested in Blended mobility for training SMP, (5-30 days+virtual) or SMS mobility to Lithuania, please contact international office – or above mentioned WSNS staff.

Portal Online Linguistic Support - stworzonym przez Komisję Europejską jako wsparcie dla studentów wyjeżdzających zagranicę.

Szanowni Studenci WSNS
Przypominamy o portalu Online Linguistic Support stworzonym przez Komisję Europejską jako wsparcie dla studentów wyjeżdzających zagranicę.
Każdy z Państwa może się tam zarejestrować i skorzystać z kursów i wsparcia, nawet jeśli ostatecznie nie wyjedzie na praktykę ani na studia.
Korzystanie z platformy jest obowiązkowe dla studentów wyjeżdzających na długoterminowe wyjazdy na praktykę ponad 2 miesiące oraz na studia na co najmniej semestr.
https://academy.europa.eu/local/euacademy/pages/course/community-overview.php?title=learn-the-basics-of-22-languages-with-the-online-language-support

W razie pytań proszę o kontakt
Ernest Nowak
Koordynator Erasmus
tel: +48606388854

BIP WSNS

Podsumowanie wizyty w Dreźnie w w Dreźnie w Evangelische Hochschule Dresden EHS (University of Applied Sciences for Social Work, Education and Nursing) 13-14 czerwca 2022

Zachęcamy do zapoznania się z relacją

Troje studentow i dwoje pracowników dydaktycznych WSNS, wzięło udziap w kursie intensywnym BIP w stolicy Łotwy w Rydze.
Zapraszamy studentów do kontaktu z Uczelnianym Koordynatorem Erasmus.

Program BIP “Building with the Art Communication” był bardzo intensywny, ale interesujący i ciekawy, integrował poszczególne grupy wiekowe i narodowościowe. Zachęcał do aktywnej pracy i nauki. Wykłady były przeplatane z zabawami integracyjnymi, pracą grupową, projektami praktycznymi, rywalizacją miedzy sobą.
Każdy dzień zaskakiwał uczestników nietypową formą pracy i wykładów. Uczestnicy programu mieli szanse poznania różnic i podobieństw miedzy generacjami X, Y, Z, alfa oraz różnic w sposobie korzystaniu z narzędzi social media, poznali źródła błędnej komunikacji, bariery językowe, poznali pułapki stereotypowego myślenia, oraz nabyli umiejętność sensowego projektowania treści w mediach społecznościowych.
Na półmetku spotkania odbyła się uroczysta kolacja integracyjna, a na zakończenie szkolenia wizyta w Regionalnym Muzeum i spływ łodzią po Dźwinie.

Erasmus BIP (Blended Intensive Program - Mieszane Intensywne Kursy) w Kłaipedzie dla studentów i pracowników

Uczelnia z Kłaipedy, którą wszyscy znamy, https://kvk.lt, organizuje BIP, 5 dni nad Bałtykiem 2 do 6 Maja mobilność fizyczna, i 20 kwiecień mobilnośc wirtualna.
Finansowanie dla studenta to 350 Euro czyli 5x70 Euro dla studenta.
Student z ubogiego środowiska otrzyma 5x70 + 2x70 (dni travel) + 100 (dodatek)+ 180(travel499km) + 30 (green travel) – około 800 Euro z budżetu SM.
Z uwagi na nieodległy termin kandydatów prosimy o kontakt telefoniczny z koordynatorem Erasmus Ernestem Nowakiem tel. 606 388 854.
W BIP mogą brać udział zarówno studenci jak i pracownicy. Pracownik na 5 dni również może wyjechać, i dostanie normalne finansowanie STT(należy nie zapomnieć o dniu mobilności Wirtualnej, aby kvk.lt mogła tego pracownika rozliczyć jako uczestnika BIP)
Pracowników również prosimy o bezpośredni kontakt z koordynatorem Erasmus Ernestem Nowakiem tel. 606 388 854.
Szczegóły programu https://wsns.lublin.pl/images/erasmus/aktualnosci/BIP_KVK_Klajpeda.pdf

Szanowni Studenci (i Kadro Akademicka)

Od roku 2021/22 możliwe są tygodniowe wyjazdy ze stypendium Erasmus od 70 Euro dziennie (stawki w dokumentach, w zasadach finansowania na stronie www.erasmus.wsns.pl) na Mieszane Intensywne Kursy - BIP. Jeden dzień zdalnie, kilka dni osobiście.
W załączeniu znajdziecie pliki PDF z zaproszeniem od dwóch uczelni partnerskich na połowę kwietnia w pięknym Budapeszcie i koniec czerwca w pięknej Rydze. Zainteresowanych prosimy o aplikowanie w terminie 1 tygodnia do Uczelnianego Koordynatora Erasmus.
Zaproszenie są studenci i wykładowcy
Studenci otrzymają wpis do suplementu do dyplomu, trzy punkty ECTS i mnóstwo wspomnień.
Zainteresowanych prosimy o kontakt z Uczelnianym Koordynatorem Erasmus – Ernest Nowak tel. 606 388 854
BIP_AVCC_2022_FLYER_AVKF.pdf
ICC_BIP_Program_Details.pdf

Invitation for ISW & BIP Riga
Dear Partner,
Greetings from The International College of Cosmetology Riga. It is a pleasure to invite you to our International week/ Scientific Conference & Erasmus plus Blended Intensive Program (BIP) hosted in the month of June 2022. Attached are the program details, kindly have a look and in case you have any questions please do not hesitate to ask me!
Link to register for the ISW & Conference is here https://forms.gle/erRDfP9b7KZtr2i38
Link to register for the BIP Program is here https://forms.gle/i3Rc4o8Rf4Xx9wr16
We look forward to meeting & greeting you
ISW_RIGA
ICC_BIP_Program_Details.pdf
BIP_outcomes.pdf
Guidelines_for_Article_drafting_as_per_ICC
Ryga konferencja

Szanowni Państwo

  1. Otrzymaliśmy zaproszenie z Kłajpedy na Litwie do poprowadzenia zajęć między 25-29 Kwietnia. Wyjazd na 2 dni lub więcej. Finansowanie Erasmus od około 700 za 2 dni prowadzenia zajęć, lub więcej w przypadku większej ilości dni.
  2. W Rydze na Łotwie,nasz partner Cosmetology College organizuje BIP – blended Intensive Program. Nowość w programie Erasmus – 2 dni wirtualne i 7 dni osobiście dla 20 studentów i pracowników z całej Europy.
Studenci stypendium w wysokości około 700 Euro (zakwaterowanie organizowane przez uczelnię przyjmującą, opłata nieznana)
Wykładowcy stypendium w wysokości około 1400 euro.(zakwaterowanie samodzielnie)
Około 5 miejsc dla uczestników z naszej Uczleni.
Prosimy o poinformowanie studentów o możliwościach, zachęcenia do wzięcia udziału w tygodniowej mobilności.
Uczestnicy otrzymają 3 punkty ECTS.
Termin: 20.-21 czerwca wirtualnie i 27.06 - 1.07 fizycznie w Riga. Transport lub dwoma samochodami. Studenci i wykładowcy. Zakwaterowanie, wyżywienie, organizacja, aktywności integrujące i zajęcia organizowane przez www.SKK.lv
Szczegóły poniżej. Zainteresowanych prosimy o kontakt z Uczelnianym Koordynatorem Erasmus – Ernest Nowak tel. 606 388 854

I would like to remind you about our planned 16th International Week "Innovative Education" and specially invite your colleagues for Erasmus teaching mobility.
The event will take place on 25 – 29 April, 2022.
Registration to International Week can be made till 25 March 2022 here.
There will be also two International Conferences, the registration is seperate.
More information: https://www.kvk.lt/en/event/16th-international-week/

W grudniu 2021, Uczelniany Koordynator Erasmus WSNS odwiedził Sulejman Demirel University w Isparcie w Turcji, oraz Alanya HEP University.

Wyjazd Koordynatora Erasmus WSNS Wyjazd Koordynatora Erasmus WSNS

Poza zajęciami dla studentów obu tureckich uczelni uzgodniliśmy ramowe warunki współpracy.
Studentów kierunków Dietetyka i Zarządzanie zachęcamy do wyjazdu na semestr letni na studia na jeden semestr do niewielkiej uczelni na wybrzeżu morza śródziemnego AHEP University. Można dolecieć do Antalya lub Alanya lotami TUI lub innymi czarterami turystycznymi.
W związku ze znacznym osłabieniem tureckiej liry, koszty życia, wyżywienia w Turcji są bezkonkurencyjne. Stypendium studenta od 550-800 Euro miesięcznie, pozwoli na życie na bardzo wysokim poziomie.
Studenci w Isparcie byli bardzo zaangażowani, dyskutowali, brali czynny udział w zajęciach, niektórzy biegle posługiwali się angielskim , wreszcie face to face i wspólna praca.
Koordynator Erasmus jest w trakcie przygotowania wyjazdu kilku wykładowców WSNS na początku marca w celu prowadzenia zajęć w obu w/w uczelniach. Zachęcam do kontaktu.

Szanowni studenci, kandydaci na studia i ich przyjaciele

Czy wiesz, że:

  • Jeżeli masz 18-30 lat,
  • Nie musisz znać żadnego języka obcego,
  • Nie musisz być studentem ani uczniem
  • Możesz wyjechać na 2 tygodnie do 12 miesięcy

Możesz wyjechać zagranicę na wolontariat koordynowany przez eks.org.pl finansowany przez Komisje Europejską.
To doskonała oferta dla chłopaka lub dziewczyny studenta WSNS, który chce wyjechać na studia lub praktykę z finansowaniem Erasmus.
To super sprawa dla kandydata(ki) na studia, który jeszcze nie może skorzystać z Erasmus a przed rozpoczęciem studiów, może wyjechać przełamać barierę językową, i zobaczyć że „dał radę”
Nie trzeba być studentem WSNS aby skorzystać z oferty eks.org.pl
Więcej na kanale youtube https://youtu.be/211uShcHFMQ
oraz u Uczelnianego Koordynatora Erasmus+ erasmus.wsns.pl , eks.org.pl 606 388 854

Wyjazd do Sofii

Dnia 24-26 października mgr Agata Stachura wraz z mgr Patrycją Gierszon udały się do Sofii, aby poprowadzić tam zajęcia dla studentów na Uniwersytecie Medycznym w Sofii. Pani mgr Patrycja Gierszon prowadziła zajęcia na temat wykonywania i zastosowania epitez dla kierunku techniki dentystyczne oraz odwiedziła prywatne, nowoczesne laboratorium specjalizujące się w technologii CAD/CAM w centrum Sofii. Pani mgr Agata Stachura poprowadziła zajęcia dla studentów fizjoterapii na temat ‘’The Impact of comprehensive sanatorium rehabilitation on diabetes control for patients on 21-day treatment resort.’’ oraz opowiedziała o lecznictwie sanatoryjnym w Polsce. Studenci chętnie brali udział w zajęciach i byli bardzo zadowoleni z przeprowadzonych wykładów. Była to również świetna okazja do wymiany doświadczeń z wykładowcami z Uniwersytecie Medycznym w Sofii, poznania kultury bułgarskiej oraz nawiązania dalszej współpracy, a także zaprezentowania Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w siedzibą w Lublinie na arenie międzynarodowej.

Serdecznie zachęcamy studentów i wykładowców do brania udziału w wyjazdach na studia i w cepu prowadzenia zajęć do stolicy Bułgarii w ramach programu Erasmus + do najlepszej uczelni Medycznej w Bułgarii.
Słoneczna pogoda, niskie koszty życia - mamy także uczelnie partnerskie w Warnie.

Płatne praktyki dla studentów WSNS

Przedstawiciele firmy Algoos, naszego partnera oferującego płatne praktyki w wielu krajach EU przyjadą do Lublina 17.11.2021. Osoby zainteresowane spotkaniem z firmą Algoos prosimy o kontakt z biurem koordynatora Erasmus: Ernest Nowak +48 606388854

Jak dostać się na Erasmusa? Co warto wiedzieć przed podróżą?


Narodowa Agencja Erasmus zachęca pracowników polskich uczelni do brania udziału w tygodniowych szkoleniach w celu podnoszenia kompetencji zawodowych.

Uczelniany Koordynator Erasmus sfinansuje wyjazd na szkolenia z budżetu Erasmus WSNS od 800-1200 Euro za wyjazd, zależnie od czasu trwania i odległości. Dokładne zasady finansowania znajdują się na http://erasmus.wsns.pl w dziale Dokumenty.
Wyjazdy dla pracowników administracyjnych i dydaktycznych (również na umowach cywilno-prawnych).
Źródła informacji o staff weeks, międzynarodowych seminariach oraz o praktykach dla studentów
Zachęcamy Państwa do regularnego przeglądania ofert międzynarodowych wydarzeń i zgłaszania się na wybrane przez siebie spośród:
- Transnational Cooperation Activities: https://www.salto-youth.net/tools/european-training-calendar/search/ - w miarę dostępności funduszy NA może zrefundować udział przedstawiciela uczelni w TCA, więcej informacji na stronie: https://erasmusplus.org.pl/inicjatywy/tca-wspolpraca-miedzynarodowa;
- Staff weeks: http://staffmobility.eu/staff-week-search - w tym portalu uczelnie mogą także zamieszczać własne oferty.
Oferty praktyk dla studentów dostępne są na stronie: https://erasmusintern.org/
Uczlenia, KE oraz NA nie ponoszą odpowiedzialności za jakość wydarzeń oferowanych za pośrednictwem powyższych portali.

Logo Erasmus

Erasmus finansowanie

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Aby dowiedziedzieć się więcej o cookies odwiedź Aby dowiedziedzieć się więcej o cookies odwiedź Politykę prywatności.

  Akceptuję cookies na tej stronie.